Jaka?Jedyna Taka

Realizując projekt Jedyna Taka Mama skupiamy się na tym, by pokazać prawdziwą miłość rodzicielską. Chcemy przypominać, że wszyscy chcą kochać i się spełniać – zarówno sprawni jak i osoby z niepełnosprawnością. Dziecko nie widzi wózka – widzi Matkę. Nie ma w głowie zakorzenionego stereotypu. To co kogoś może szokować, dla Dziecka jest naturalne. Co z tego, że Mama siedzi, skoro sobie radzi? Skoro KOCHA?

Wystawa „Jaka? Jedyna Taka” to rozwinięcie projektu Jedyna Taka Mama organizowanego przez Fundację Jedyna Taka. Celem projektu jest promocja macierzyństwa wśród osób z niepełnosprawnością. Chcemy pokazywać, że każda kobieta ma prawo do macierzyństwa, niezależnie od ograniczonej motoryki. W ramach projektu organizowane są konsultacje, wystawa fotografii czy obóz dla Jedynych Takich Mam. Wszystko po to, by wesprzeć kobiety realizujące się w macierzyństwie oraz zainspirować te panie, które chciałyby założyć rodzinę, ale ciągle się boją. Fundacja Jedyna Taka zachęca do świadomego zarządzania swoim życiem! Dziecko kocha swoją mamę najbardziej na świecie, dla niego nie jest ważne, czy mama porusza się na kółkach czy o kulach. Prawdziwa miłość nie widzi barier.
Zaprezentowane fotografie przedstawiają matki i ich dzieci. Wśród nich zarówno kobiety sprawne, jak i z niepełnosprawnością, by przypomnieć, że granice nie istnieją. Następnie wystawa ruszy w trasę po Polsce, by odwiedzić największe miasta i dotrzeć do jak największego grona odbiorców. W Warszawie odbędzie się także prezentacja dostawki do wózka o nazwie Cursum. Dostawka do wózka to projekt firmy MDH mający ułatwić matkom o ograniczonej sprawności ruchowej transport niemowlaka. Dostawka umożliwia łatwy przewóz dziecka, gdy osoba porusza się na wózku inwalidzkim. Zaprojektowana została tak, by dostęp do dziecka był wygodny, a wszystkie niezbędne zabezpieczenia czy miejsce na torbę – w zasięgu ręki.

 

Gorąco zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystawy Jaka? Jedyna Taka! http://www.jedyna-taka-mama.pl/wernisaz-wystawy-jaka-jedyna-taka/

 

Poniżej znajdują się wszystkie zdjęcia prezentowane na wystawie. Zapraszamy do obejrzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pomysłodawca projektu:

Partnerzy Fundacji: