Jedyna Taka Mama

26. maja 2019 roku w Galerii Arkadia w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Jedyna Taka Mama, której organizatorem jest Urząd Dzielnicy Wola, a pomysłodawcą Fundacja Jedyna Taka. Wystawę można tam jeszcze oglądać do 9. czerwca.

ko

Maj – miesiąc, w którym wszystkie mamy mają swoje święto. To właśnie wtedy fotografie z Jedynymi Takimi Mamami pojawiły się przy wejściu głównym do centrum handlowego, wzbudzając ogromne zainteresowanie zarówno wśród dorosłych jak i dzieci.

Na planszach zostały zaprezentowane zdjęcia 15 kobiet z niepełnosprawnością ruchową, które wraz ze swoimi dziećmi wzięły udział w sesjach zdjęciowych w Warszawie, Gdańsku, Dzierżoniowie i Krakowie, poprzedzonych castingiem internetowym.

Jedyna Taka Mama to innowacyjny projekt, który ma wspierać kobiety realizujące się w macierzyństwie oraz zainspirować te panie, które chciałyby założyć rodzinę, ale mają przed tym pewne obawy. Fundacja Jedyna Taka pragnie udowadniać, że osoby z niepełnosprawnością mogą normalnie funkcjonować i realizować się w wielu dziedzinach, w tym w rodzicielstwie.

Znalezienie przystosowanego gabinetu ginekologicznego, lekarza, który uczciwie potraktuje pacjentkę z niepełnosprawnością, sprzętu ułatwiającego transport niemowlaka czy – po prostu – szpitala gdzie kobieta z niepełnosprawnością będzie mogła urodzić dziecko, to ogromne wyzwanie i problem, który niełatwo przeskoczyć.

Zadaniem wystawy Jedyna Taka Mama jest promocja macierzyństwa bez barier, zmiana wizerunku kobiet z niepełnosprawnością oraz pokazanie, że każda kobieta bez względu na sposób poruszania się ma prawo do tego by być mamą. Ma ona również zwrócić uwagę na potrzeby kobiet z niepełnosprawnością i przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu.

Dziękujemy Wszystkim 15 mamom oraz ich dzieciom za udział w wystawie, zarówno tym przybyłym jak i tym uwiecznionym na zdjęciu. Podziękowania kierujemy również do Krzysztofa Strzałkowskiego – Burmistrza Dzielnicy Wola i całego Zarządu – organizatorów wystawy – za przemiła współpracę, a także do Dyrektora Arkadii – partnera głównego – za użyczenie wnętrz galerii na potrzeby wystawy oraz zaproszenie na słodki poczęstunek w dniu wystawy do restauracji Street. Dziękujemy Basilur Tea Poland, Sunrise Medical oraz Beauty Partner – DOUGLAS za zaangażowanie i upominki dla przybyłych na wystawę mam. Dziękujemy partnerom Fundacji: Quickie Wheelchairs, SOD – Janiszewski, superoslony.pl, Czerkawski Odszkodowania za Waszą nieocenioną pomoc. Dziękujemy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, Stowarzyszeniu „Cool-awi”, ASDON, AGENCJI ZATRUDNIENIA SOD-JANISZEWSKI „TASMAN BY SOD”, Fikołki Sala Zabaw Arkadia, Luna Dream, Skołowani, Maks Studio, a także Studio IP Studio castingowe i fotograficzne, Szkoła Wizażu i Charakteryzacji SWiCH, U Fryzjerów, Studio Arena, Anapt, Dudzik, The Perfect Choice, Marta Woźniak Fotografia, Renata Goraczko, Magia Fryzur Matrix, , Łagowska Photography, Art Makijaż Kursy Makijażu i Stylizacji za ogromne wsparcie – bez Was to by się nie udało.

Poniżej znajdują się wszystkie zdjęcia prezentowane na wystawie. Zapraszamy do obejrzenia!

0001000200030004 0005 0006

0007 magda 00090010 0011 0012

 

0013 0014 0015

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pomysłodawca projektu:

Partnerzy Fundacji: